Всі статті

Як налагодити комунікацію з ветеранами для ефективного лікування, кого з колег інших спеціальностей залучити до роботи з клієнтом або пацієнтом і як впроваджувати міжнародні стандарти лікування у вашому медичному закладі — докладно читайте нижче

Про ветеранів

Специфіка роботи з ветеранами

Коли починаєте роботу з ветеранами, важливо пам'ятати — вони звичайні люди, як кожен і кожна з нас. Втім, участь у бойових діях може бути вирішальним фактором діагностування та лікування деяких розладів. А розуміння цього досвіду може зробити співпрацю з пацієнтом ефективнішою.

Illustration

Хто такі сучасні українські ветерани

У якому віці йдуть на службу та звільняються, з якими наслідками бойових дій стикаються та чи переживають їх взагалі — своїми знаннями діляться фахівці Ветеран Хабу. Дізнайтеся більше про шлях українських ветеранів у цивільному житті. 

Illustration

Як зрозуміти, що перед вами – ветеран

Під час першої розмови ветерани можуть не розповісти деталі бойового досвіду або не згадати службу взагалі. Які деталі образу, поведінки й розмови пацієнта можуть підштовхнути до питання про службу — читайте у статті.

Illustration

Як говорити про бойовий досвід

Які питання обов'язково потрібно задати ветерану чи ветеранці, а які питання й вислови точно варто уникнути. Розповідаємо, як налагодити етичну комунікацію з учасниками бойових дій та стати партнерами у роботі. 

Illustration

Як працювати з ветераном у кризовому стані

Ветерани не убезпечені від гострих стресових реакцій. Ми зібрали основні симптоми кризового стану та підготували чекліст оцінки стану клієнта чи пацієнта, яку ви можете використовувати в роботі.

Про психічне здоров'я

Що таке психічне здоров'я

В Україні та всьому світі все частіше дискутується питання — як системі в цілому та окремим фахівцям ефективно розпізнавати, діагностувати та лікувати психічні розлади, а також як піклуватись про психічне здоров’я та запобігати розвитку хронічних станів.

Illustration

Що таке протоколи та настанови

Тепер українські лікарі можуть щодня використовувати найкращий досвід закордонних колег. Розбираємося, що в реаліях України є протоколами, що — настановами, та чим врешті-решт може керуватися український лікар.

Illustration

Розкажи про настанови головному лікарю

У своїй роботі ви можете керуватись міжнародними протоколами та настановами. Це допоможе вам розширити власні знання та безпечно покладатись на перевірені підходи у діагностиці та лікуванні поширених захворювань та розладів.

Illustration

Чому важливо співпрацювати з колегами

Більшість сучасних підходів до роботи з пацієнтами передбачають мультидисциплінарний підхід. Це давно розповсюджена практика серед спеціалістів різних профілів у країнах з розвиненою медичною системою.

Illustration

Користь супервізії та інтервізії

Обмін думками спонукає науку розвиватись, дає можливість винаходити та перевіряти на практиці нові підходи. Одними з інструментів обміну досвіду фахівців з психічного здоров'я є супервізія та інтервізія. 

Що таке супервізія

Один з методів теоретичного і практичного підвищення кваліфікації психологів і психотерапевтів через професійну консультацію та аналіз доцільності та якості практики та методів, які вони використовують у консультації.

Що таке інтервізія

Це групова робота психотерапевтів, приблизно рівних за досвідом та статусом. Інтервізійна робота підтримує професійний рівень сприяє особистому розвитку терапевтів та галузі загалом.

Illustration

Відмінності між психіатром, психотерапевтом і психологом

Є різні фахівці, які безпосередньо опікуються психічним здоров’ям та по-різному взаємодіють із клієнтом або пацієнтом. Як їх розрізняти дізнайтеся у порівняльній таблиці.

Illustration

Ознаки хорошого фахівця

В Україні поки що не затверджений єдиний реєстр надавачів послуг для ветеранів. Щоб якісно скеровувати клієнта до ваших колег, ми пропонуємо обирати фахівця за такими ознаками.

Illustration

До кого з фахівців скерувати клієнта

Дізнайтеся, до кого з фахівців з психічного здоров'я можна скерувати клієнта чи пацієнта відповідно до його скарг і симптомів. Також розповідаємо у статті про деякі методи психотерапії.

Illustration

Що таке доказова психотерапія

Цей термін об'єднує психотерапевтичні методи й підходи, що ґрунтуються на підтверджених науковими дослідженнями знаннях. Розберімося у методах психотерапії, ефективність яких підтверджена дослідженнями.