Тут ти дізнаєшся, як говорити про психічне здоров'я, підтримувати близьких і допомогти собі. Також у цьому розділі зібрані поради щодо вибору фахівця чи фахівчині з психічного здоров'я та як підготуватися до першої зустрічі з психологом, психотерапевтом або психіатром.
Що допомагає нашому психічному здоров’ю бути ОК
Мозок залучений до всіх процесів життєдіяльності, як і багато інших органів: наприклад, шлунок, легені, серце. У цій статті ми зібрали декілька порад, які можуть бути знайомими тобі з дитинства, адже інколи найпростіші речі допомагають почуватися краще.
Методи самодопомоги
Ти можеш себе підтримати різними способами, якщо з якоїсь причини не можеш або не хочеш звертатись по підтримку до фахівця. Проте, нагадуємо, що такі вправи будуть лише полегшувати симптоми. Для найкращого результату для твого психічного здоров’я консультація з фахівцем є незамінною.
Фахівці з психічного здоров‘я: до кого з чим йти
Ти знаєш, що є психологи, психотерапевти та психіатри. А чи знаєш ти, чим відрізняються їхні спеціальності та з якими запитами йти до кожного з цих фахівців. Розберімося, які межі компетенцій у кожного з них і коли різноманітні фахівці будуть тобі корисними.
Важливо розуміти, що ми не можемо нікого примушувати до консультації з психологом, психотерапевтом або лікарем-психіатром. Родич або друг не може призначити консультацію з психологічної підтримки для когось без згоди самої людини. Коли ти прагнеш допомогти, особливо важливо зберегти самостійність твоєї близької людини та повагу до її гідності. Ми підкажемо, як це зробити.