Всі статті

Тут ти дізнаєшся, як говорити про психічне здоров'я, підтримувати близьких і допомогти собі. Також у цьому розділі зібрані поради щодо вибору фахівця чи фахівчині з психічного здоров'я та як підготуватися до першої зустрічі з психологом, психотерапевтом або психіатром.

Як піклуватися про себе

Що допомагає нашому психічному здоров’ю бути ОК

Мозок залучений до всіх процесів життєдіяльності, як і багато інших органів: наприклад, шлунок, легені, серце. У цій статті ми зібрали декілька порад, які можуть бути знайомими тобі з дитинства, адже інколи найпростіші речі допомагають почуватися краще.

Оціни свій стан

Короткий чекліст, який допоможе оцінити твій стан. Подивись список і відзнач, чи ти відчуваєш якісь з симптомів. Якщо хоча б один з них ти переживаєш вже понад два тижні, подумай про звернення до фахівця з психічного здоров’я. 

Методи самодопомоги

Ти можеш себе підтримати різними способами, якщо з якоїсь причини не можеш або не хочеш звертатись по підтримку до фахівця. Проте, нагадуємо, що такі вправи будуть лише полегшувати симптоми. Для найкращого результату для твого психічного здоров’я консультація з фахівцем є незамінною.

Як обрати фахівця і чого чекати на першій зустрічі

Фахівці з психічного здоров‘я: до кого з чим йти

Ти знаєш, що є психологи, психотерапевти та психіатри. А чи знаєш ти, чим відрізняються їхні спеціальності та з якими запитами йти до кожного з цих фахівців. Розберімося, які межі компетенцій у кожного з них і коли різноманітні фахівці будуть тобі корисними.

 Як обрати психотерапевта – ознаки хорошого фахівця

Якщо ти розумієш, що тобі потрібна підтримка психотерапевта, то наступним кроком потрібно обрати конкретного фахівця, що працює саме з твоєю проблемою.

Як підготуватися до першої зустрічі з психотерапевтом

Перед першою зустріччю з психотерапевтом ти можеш тривожитися й навіть почуватися розгублено. Це Ок, адже тобі доведеться зустрітися з новою людиною та говорити про складні речі й переживання. 

Illustration

Як обрати психолога

Ми зібрали для декілька порад, на що звернути увагу, коли обираєш психолога.

Illustration

Чого чекати на першій зустрічі з психологом

Складно уявити, як себе поводити і якої поведінки очікувати від психолога. Розповідаємо, що відбудеться на початку вашої роботи.

Illustration

Як обрати психіатра 

Ми зібрали декілька ознак, які допоможуть тобі обрати фахового психіатра та наважитися на прийом.

Illustration

Як підготуватися до першої зустрічі з психіатром

Руйнуємо міфи щодо роботи психіатрів і розповідаємо, як відбувається робота з лікарем.

Illustration

Як обрати свого сімейного лікаря 

Сімейний лікар — твій перший контакт, коли ти маєш будь-які зміни самопочуття. Читай, як обрати лікаря, з яким тобі Ок.

Illustration

Підготовка до зустрічі з сімейним лікарем

Якщо у тебе немає підписаної декларації з сімейним лікарем, то тримай алгоритм, який допоможе знайти свого терапевта.

Illustration

Організації, які підтримують ветеранів

У цій статті ти знайдеш контакти перевірених організацій, які підтримують ветеранів АТО/ ООС. Зберігай собі та передавай всім своїм.

Як підтримати близьку людину

Варто втручатися чи ні?

Важливо розуміти, що ми не можемо нікого примушувати до консультації з психологом, психотерапевтом або лікарем-психіатром. Родич або друг не може призначити консультацію з психологічної підтримки для когось без згоди самої людини. Коли ти прагнеш допомогти, особливо важливо зберегти самостійність твоєї близької людини та повагу до її гідності. Ми підкажемо, як це зробити. 

Illustration

Що таке психічне здоров'я

Кожна культура визначає власне розуміння добробуту та психічного здоров’я, але всі вони зводяться до схожого змісту.

Illustration

Як говорити про психічне здоров'я

Коли близькі дізнаються, що відбувається з твоїм організмом, вони зможуть перейнятись твоїми словами та надаватимуть необхідну тобі підтримку охоче.

Illustration

Як підтримати близьку людину

Підтримувати інших можна навчитися. Ми зібрали основні правила підтримки інших людей, що переживають стрес або мають труднощі з психічним здоров’ям.

Illustration

Навіщо звертатися до фахівців

Ніхто не може змусити людину звернутися за підтримкою, доки людина не розуміє навіщо це їй. Напевно, для психічного здоров’я це особливо важливо.