Щоб читати тематичну добірку, обери до якої групи належиш

Щоб читати тематичну добірку, обери до якої групи належиш

Чому важливо співпрацювати з колегами

Більшість сучасних підходів до роботи з пацієнтами передбачають мультидисциплінарний підхід. Ця практика давно розповсюджена серед фахівців різних профілів у країнах з розвиненою медичною системою.

Illustration

Психічне та фізичне здоров’я тісно пов’язані між собою. Так, агресивна поведінка або порушення регуляції емоцій може бути наслідком черепно-мозкової травми, а, наприклад, при генералізованому тривожному розладі м'язи людини часто знаходяться у гіпертонусі, що може призводити до головних болів напруги. Для позитивних результатів у лікуванні часто недостатньо лише медикаментозного лікування або виключно психотерапевтичного втручання — пацієнти потребують комплексного підходу та командної роботи різнопланових фахівців.
Найбільш логічний спосіб досягти комплексного підходу — це утворити мультидисциплінарну команду та співпрацювати з іншими фахівцями та самим клієнтом у процесі роботи.

В Україні вже існує поняття мультидисциплінарної команди. У такі тимчасові групи об’єднуються декілька фахівців для спільних узгоджених дій під час супроводу сімей або осіб у складних життєвих обставинах. Команду можуть утворювати, наприклад, психолог, лікар, юрист, педагог, реабілітолог та соціальний працівник.

Проте мультидисциплінарного підходу можуть потребувати не тільки люди, що опинились в складних життєвих обставинах.
Більшість сучасних підходів до роботи з пацієнтами передбачають мультидисциплінарний підхід. Це давно розповсюджена практика серед спеціалістів різних профілів у країнах з розвиненою медичною системою — Multidisciplinary Team Working: From Theory to Practice.
Співпраця та повага до знань та досвіду інших фахівців допомагає обмінюватись досвідом, отримувати детальну інформацію про випадок клієнта, знаходити додаткові можливості для лікування, визначати пріоритетні задачі, та зрештою знаходити найкращі рішення для клієнта на перетині вузьких спеціальностей.

Коли ми вміємо співпрацювати одне з одним і перестаємо знецінювати знання та досвід інших фахівців, ми можемо збагатитись та стати більш ефективними для наших клієнтів.

Так можна дізнатися нюанси стану й поведінки людини з певним досвідом, які не є зоною наших професійних знань, але ця інформація може стати ключиком до контакту та ефективної роботи на користь клієнта.
Хоча бойовий досвід часто суттєво впливає на життя ветеранів, передусім вони залишаються людьми, громадянами, батьками та друзями. Часто вони мають широке коло спілкування та підтримки під час переходу до цивільного життя. Так, у близькому колі підтримки ветерана може бути його чи її родина, соціальний працівник, сімейний лікар чи друг.
Коли ветерани потребують психологічної підтримки, вони віддають перевагу саме професійній підтримці. Коли вибір стояв обрати професійну психологічну підтримку чи отримати її в сім'ї, ветерани надали перевагу професійній підтримці.

  • 46%

    Ветеранів зазначили, що звернулися б до професіоналів

  • 37%

    Ветеранів зазначили, що натомість звернулися б до сім'ї або друзів

Результати дослідження «Реінтеграція ветеранів» щодо користування послугами охорони здоров’я та психологічної допомоги та їх детермінанти

Якщо ж, на ваше переконання, клієнт має потребу у кваліфікованій психотерапевтичній роботі або має психічний розлад, то варто долучити до лікування колег суміжних професій.