Специфіка роботи з ветеранами

Коли починаєте роботу з ветеранами, важливо пам'ятати — вони звичайні люди, як кожен і кожна з нас. Втім, аби підвищити ефективність співпраці з ними, варто брати до уваги досвід участі у бойових діях. Оскільки цей досвід може бути вирішальним.
Зрештою, ви прокачаєте комунікацію з клієнтами чи пацієнтами. А поважати й розуміти одне одного — це завжди Ок.

Читайте більше

Хто такі сучасні українські ветерани

Бойовий досвід та служба є серйозним випробуванням для людей. Учасники бойових дій тривалий час переживають стрес через постійну загрозу життю й здоров’ю та складні побутові умови. Такий досвід буває травматичним та може впливати на психічне здоров’я людей.

Як зрозуміти, що перед вами – ветеран

Ветерани можуть не розповісти деталі свого бойового досвіду або ж не згадати про службу взагалі. Після звільнення ветерани все рідше ходять у мілітарі-одязі чи прямо говорять про свій досвід. Читайте, що може говорити про досвід вашого клієнта.

Як запитати ветеранів про їхній бойовий досвід

Які питання обов'язково потрібно задати ветерану чи ветеранці, а які — точно треба уникнути. Ознайомтеся з добіркою порад і висловів, які допоможуть налагодити вашу комунікацію з ветеранами та налаштуватися на співпрацю.

Як працювати з ветераном у кризовому стані

Кожна людина впродовж життя може переживати ряд кризових ситуацій, на які реагуватиме стресом. Ветерани також не убезпечені від таких реакцій. Тож, у роботі ви можете стикатися з ветеранами у гострому стресі.

Що таке психічне здоров'я

В Україні та всьому світі все частіше дискутується питання — як системі в цілому та окремим фахівцям ефективно розпізнавати, діагностувати та лікувати психічні розлади, а також як піклуватись про психічне здоров’я та запобігати розвитку хронічних станів.

Illustration

Важливо співпрацювати з колегами

Більшість сучасних підходів до роботи з пацієнтами передбачають мультидисциплінарний підхід. Це давно розповсюджена практика серед спеціалістів різних профілів у країнах з розвиненою медичною системою.

Illustration

Користь супервізії та інтервізії

Важко уявити будь-яке професійне зростання та розвиток без співпраці з професійним товариством. Обмін думками між фахівцями спонукає науку розвиватись, дає можливість винаходити нові підходи та перевіряти їх на практиці.

Illustration

Що таке доказова психотерапія

Це термін об'єднує психотерапевтичні методи й підходи, що ґрунтуються на підтверджених науковими дослідженнями знаннях. Доказову терапію вважають стандартом лікування психологічних симптомів, що закріплене численними протоколами.

Illustration

До кого з фахівців варто скерувати клієнта

Поради й симптоми клієнтів або пацієнтів, з якими варто скеровувати до фахівців з психічного здоров'я. Користуйтеся та залучайте колег для ефективної роботи. 

Протоколи лікування

Розроблені Міністерством у справах ветеранів США та Міністерством оборони США у перекладі Veteran Hub

Клінічна настанова

Лікування та догляд за пацієнтами зі струсом мозку — легкою черепно-мозковою травмою

Практичний посібник

Когнітивно-поведінкова терапія у лікуванні хронічного болю серед ветеранів