Цей розділ для лікарів/ок усіх ланок і спеціальностей, які працюють або планують працювати з ветеранами й ветеранками.
Ознайомтеся з орієнтовною структурою зустрічі лікаря/ки й ветерана/ки. Дізнайтесь, як взаємодіяти з ветеранками й ветеранками, які звільнилися зі служби через поранення, у зв'язку з віком, для догляду за близькою людиною з інвалідністю або через народження третьої дитини в родині, та скористайтеся додатковими матеріалами для професійного розвитку.
Розроблені Міністерством у справах ветеранів США та Міністерством оборони США у перекладі Veteran Hub
Розроблені фінським науково-медичним товариством Duodecim у перекладі МОЗ України
Тепер українські лікарі можуть щодня використовувати найкращий досвід закордонних колег. Розбираємося, що в реаліях України є протоколами, що — настановами, та чим врешті-решт може керуватися український лікар.
Оновлена настанова щодо пацієнтів зі струсом мозку
Оновлена настанова щодо пацієнтів зі струсом мозку
Стислий огляд нової версії клінічної настанови Міністерства у справах ветеранів США (VA) і Міністерства оборони США (DoD) «Лікування і догляд за пацієнтами зі струсом мозку – легкою черепно-мозковою травмою».
У своїй роботі ви можете керуватись міжнародними протоколами та настановами. Це допоможе вам розширити знання та безпечно покладатись на перевірені підходи у діагностиці та лікуванні поширених захворювань та розладів.
Як працювати з ветеранами та ветеранками
Коли починаєте роботу з ветеранами, важливо пам'ятати — вони звичайні люди, як кожен і кожна з нас. Втім, аби підвищити ефективність співпраці з ними, варто брати до уваги досвід участі у бойових діях. Оскільки цей досвід може бути вирішальним.
На які аспекти важливо звернути увагу під час спілкування з ветеранами і ветеранками та як можна побудувати структуру зустрічі.
Окреслили комплексний підхід до лікування і реабілітації ветеранів і ветеранок. Що відбувається з фізичним і психічним здоров'ям в умовах бойових дій – і як із цим найкраще працювати.
Розповідаємо, які скарги на здоров’я виникають у військових з бойовим досвідом. Який підхід варто застосовувати до діагностування, лікування й відновлення пацієнтів-ветеранів.
Розповідаємо про доказові методи, які підвищують мотивацію пацієнтів і пацієнток припинити зловживати та лікувати алкогольну, наркотичну чи гральну залежність.
Своїми знаннями діляться фахівці Ветеран Хабу. Дізнайтеся більше про шлях українських ветеранів у цивільному житті.
Які деталі образу, поведінки й розмови пацієнта можуть підштовхнути до питання про службу — читайте у статті.
Розповідаємо, як налагодити етичну комунікацію з учасниками бойових дій та стати партнерами у роботі.
Ми зібрали основні симптоми кризового стану та підготували чекліст оцінки стану клієнта.
Що таке психічне здоров'я
В Україні та всьому світі все частіше дискутується питання — як системі в цілому та окремим фахівцям ефективно розпізнавати, діагностувати та лікувати психічні розлади, а також як піклуватись про психічне здоров’я та запобігати розвитку хронічних станів.
Більшість сучасних підходів до роботи з пацієнтами передбачають мультидисциплінарний підхід. Це давно розповсюджена практика серед спеціалістів різних профілів у країнах з розвиненою медичною системою.
Один з методів теоретичного і практичного підвищення кваліфікації психологів і психотерапевтів через професійну консультацію та аналіз доцільності та якості практики та методів, які вони використовують у консультації.
Важко уявити будь-яке професійне зростання та розвиток без співпраці з професійним товариством. Обмін думками між фахівцями спонукає науку розвиватись, дає можливість винаходити нові підходи та перевіряти їх на практиці.
Це групова робота психотерапевтів, приблизно рівних за досвідом та статусом. Інтервізійна робота підтримує професійний рівень сприяє особистому розвитку терапевтів та галузі загалом.
Є різні фахівці, які безпосередньо опікуються психічним здоров’ям та по-різному взаємодіють із клієнтом або пацієнтом. Як їх розрізняти дізнайтеся у порівняльній таблиці.
В Україні поки що не затверджений єдиний реєстр надавачів послуг для ветеранів. Щоб якісно скеровувати клієнта до ваших колег, ми пропонуємо обирати фахівця за такими ознаками.
Цей термін об'єднує психотерапевтичні методи й підходи, що ґрунтуються на підтверджених науковими дослідженнями знаннях. Доказову терапію вважають стандартом лікування психологічних симптомів.