У цьому розділі ми зібрали інформацію про роботу з пацієнтами-учасниками бойових дій, яка стане у пригоді лікарям усіх ланок і спеціальностей.До написання статей ми залучили експертів реабілітації, фахівців психічного здоров'я та самих ветеранів.
Ви можете завантажити сучасні протоколи лікування розладів і травм внаслідок війни українською мовою. А також дізнаєтеся, на що звернути увагу та встановити якісний контакт з пацієнтами-ветеранами або ветеранками.

Протоколи та настанови

Розроблені Міністерством у справах ветеранів США та Міністерством оборони США у перекладі Veteran Hub

Illustration

Клінічна настанова

Ведення пацієнтів з хронічною мультисимптомною хворобою

Illustration

Клінічна настанова

Лікування розладів, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин

Illustration

Клінічна настанова

Лікування хронічного безсоння і обструктивного апное сну

Illustration

Клінічна настанова

Лікування та догляд за пацієнтами зі струсом мозку — легкою черепно-мозковою травмою

Illustration

Практичний посібник

Когнітивно-поведінкова терапія у лікуванні хронічного болю серед ветеранів

Illustration

Що таке протоколи та настанови

Тепер українські лікарі можуть щодня використовувати найкращий досвід закордонних колег. Розбираємося, що в реаліях України є протоколами, що — настановами, та чим врешті-решт може керуватися український лікар.

Illustration

Оновлена настанова щодо пацієнтів зі струсом мозку

Стислий огляд нової версії клінічної настанови Міністерства у справах ветеранів США (VA) і Міністерства оборони США (DoD) «Лікування і догляд за пацієнтами зі струсом мозку – легкою черепно-мозковою травмою».

Illustration

Розкажи про настанови головному лікарю

У своїй роботі ви можете керуватись міжнародними протоколами та настановами. Це допоможе вам розширити власні знання та безпечно покладатись на перевірені підходи у діагностиці та лікуванні поширених захворювань та розладів.

Специфіка роботи з ветеранами

Як працювати з ветеранами та ветеранками

Коли починаєте роботу з ветеранами, важливо пам'ятати — вони звичайні люди, як кожен і кожна з нас. Втім, аби підвищити ефективність співпраці з ними, варто брати до уваги досвід участі у бойових діях. Оскільки цей досвід може бути вирішальним.
Зрештою, ви прокачаєте комунікацію з клієнтами чи пацієнтами. А поважати й розуміти одне одного — це завжди Ок.

Illustration

Як дивитися на проблеми пацієнтів комплексно

У цій статті ми окреслили комплексний підхід до лікування і реабілітації ветеранів і ветеранок. Що відбувається з фізичним і психічним здоров'ям в умовах бойових дій – і як із цим найкраще працювати.

Illustration

Якщо пацієнт чи пацієнтка має бойовий досвід

У цій статті розповідаємо, які скарги на здоров’я виникають у військових з бойовим досвідом. Який підхід варто застосовувати до діагностування, лікування й відновлення пацієнтів-ветеранів.

Illustration

Як мотивувати ветеранів і ветеранок із залежною поведінкою до лікування

Розповідаємо про доказові методи, які підвищують мотивацію пацієнтів і пацієнток припинити зловживати та лікувати алкогольну, наркотичну чи гральну залежність.

Хто такі сучасні українські ветерани

Своїми знаннями діляться фахівці Ветеран Хабу. Дізнайтеся більше про шлях українських ветеранів у цивільному житті.

Як зрозуміти, що перед вами – ветеран

Які деталі образу, поведінки й розмови пацієнта можуть підштовхнути до питання про службу — читайте у статті.

Як говорити про бойовий досвід

Розповідаємо, як налагодити етичну комунікацію з учасниками бойових дій та стати партнерами у роботі.

Як працювати з ветераном у кризовому стані

Ми зібрали основні симптоми кризового стану та підготували чекліст оцінки стану клієнта чи пацієнта.

Про психічне здоров‘я

Що таке психічне здоров'я

В Україні та всьому світі все частіше дискутується питання — як системі в цілому та окремим фахівцям ефективно розпізнавати, діагностувати та лікувати психічні розлади, а також як піклуватись про психічне здоров’я та запобігати розвитку хронічних станів.

Illustration

Чому важливо співпрацювати з колегами

Більшість сучасних підходів до роботи з пацієнтами передбачають мультидисциплінарний підхід. Це давно розповсюджена практика серед спеціалістів різних профілів у країнах з розвиненою медичною системою.

Illustration

Що таке супервізія

Один з методів теоретичного і практичного підвищення кваліфікації психологів і психотерапевтів через професійну консультацію та аналіз доцільності та якості практики та методів, які вони використовують у консультації.

Illustration

Користь супервізії та інтервізії

Важко уявити будь-яке професійне зростання та розвиток без співпраці з професійним товариством. Обмін думками між фахівцями спонукає науку розвиватись, дає можливість винаходити нові підходи та перевіряти їх на практиці.

Illustration

Що таке інтервізія

Це групова робота психотерапевтів, приблизно рівних за досвідом та статусом. Інтервізійна робота підтримує професійний рівень сприяє особистому розвитку терапевтів та галузі загалом.

Відмінності між психіатром, психотерапевтом і психологом

Є різні фахівці, які безпосередньо опікуються психічним здоров’ям та по-різному взаємодіють із клієнтом або пацієнтом. Як їх розрізняти дізнайтеся у порівняльній таблиці.

Ознаки хорошого фахівця

В Україні поки що не затверджений єдиний реєстр надавачів послуг для ветеранів. Щоб якісно скеровувати клієнта до ваших колег, ми пропонуємо обирати фахівця за такими ознаками.

Що таке доказова психотерапія

Цей термін об'єднує психотерапевтичні методи й підходи, що ґрунтуються на підтверджених науковими дослідженнями знаннях. Доказову терапію вважають стандартом лікування психологічних симптомів.