Як зрозуміти, що перед вами – ветеран або ветеранка

Під час першої розмови з фахівцем ветерани можуть не розповісти деталі свого бойового досвіду або ж не згадати службу взагалі. Згодом після звільнення ветерани все рідше ходять у формі чи мілітарі-одязі чи прямо говорять про свій досвід.

Illustration

Та й не кожний фахівець відрізнить ветерана чи ветеранку з першого погляду чи прямо спитає про участь у бойових діях. А у підсумку діагноз і лікування не враховуватимуть первинної причини скарг ветерана — досвіду війни.
Знання попереднього досвіду клієнтів несе велику цінність для успіху діагностування та подальшого лікування. Проте, при великому клієнтському навантаженні у фахівця може бути недостатньо часу, щоб дізнатись повну картину попереднього досвіду клієнта.

Наводимо декілька ознак, за якими можна зрозуміти, що перед вами ветеран або ветеранка:

  • Тату доволі поширені серед ветеранів

    Меморіальні татуювання, державні символи та патріотичні гасла

  • Одяг

    Очевидно, що серед ветеранів поширений мілітарі стиль, втім, навіть вдягаючи цивільний одяг, вони можуть продовжувати носити військові рюкзаки, берці, чіпляти на рюкзак чи інший елемент одягу різного типу шеврони, значки або вдягати паракорди – «браслети виживання» чи «смертники» – армійські жетони.

  • Мова

    В лексиконі ветеранів часто залишаються військовий сленг і вислови: плюс-плюс, дозвольте звернутись, доповідаю, бажаю здоров’я, прийняв, так точно тощо.

  • Жестикуляція

    Ветерани та ветеранки можуть пояснювати вам щось активно, використовуючи мову жестів, зокрема, вказуючи напрям або кількість чогось за правилами військового невербального спілкування, жестами вказати замовкнути, коли виникає незнайомий звук. А також ветеран або ветеранка можуть “сканувати” простір в якому знаходяться, не сідати спиною до дверей, при вході в кабінет досліджувати простір.

Якщо у вас лишилися питання щодо етичного спілкування з ветеранами, ви можете звернутися по пораду до фахівців Veteran Hub