Користь супервізії та інтервізії

Важко уявити будь-яке професійне зростання та розвиток без співпраці з професійним товариством. Важливо ділитись накопиченим досвідом — це збагачує нас та професію водночас. Обмін думками між фахівцями спонукає науку розвиватись, дає можливість винаходити нові підходи та перевіряти їх на практиці.

Illustration

Ми всі переживаємо певні труднощі у своїй діяльності: як обрати правильний підхід і методи, як налагодити добрий терапевтичний контакт, як визначити професійні межі, як вирішити етичні дилеми. Навіть особистий психоемоційний стан і його вплив на роботу з конкретним клієнтом або пацієнтом потребують уваги.
Стала практика супервізій та інтервізій є не просто ознакою професійності, а обов’язковою умовою розвитку психологів і психотерапевтів.
Проте досвід Veteran Hub та досвід мультидисциплінарного підходу у світі говорить, що ці інструменти стануть у пригоді не лише психотерапевтам. Коли ми співпрацюємо з фахівцями з суміжних сфер та прагнемо зрозуміти, як надати найкраще послугу своєму клієнту або пацієнту, супервізії та інтервізії стають ефективними інструментами залучення «другої думки».

Супервізії та інтервізії мають усталену структуру, правила та допомагають зберегти фокус уваги спеціалістів на клієнті та його інтересах. Ці формати убезпечують нас від пустого обговорення особистості клієнта чи пацієнта.

Саме тому практики супервізії чи інтервізії гарантують дотримання етичних норм у роботі. І професійний досвід колег з суміжних професій також може стати дуже корисним для визначення подальших кроків лікування своїх пацієнтів.
Нині світ приходить до розуміння, що психічне здоров’я та фізичне здоров’я не є відокремленими. А соціальні та медичні послуги стають ефективнішими, якщо вміти якісно скерувати до колеги іншої спеціальності та згуртовано діяти в інтересах пацієнта чи клієнта.