Щоб читати тематичну добірку, обери до якої групи належиш

Щоб читати тематичну добірку, обери до якої групи належиш

 Як підготуватися до першої зустрічі з сімейним лікарем

Якщо у тебе немає підписаної декларації з терапевтом, то тримай алгоритм, який допоможе знайти собі сімейного лікаря.

Illustration
  • 1

    Ти можеш самостійно обрати заклад або лікаря. Подумай та поґуґли, яка поліклініка буде тобі зручною.

  • 2

    На мапі перевір, чи можна підписати декларацію у вибраному закладі. Також медичні заклади, підключені до системи НСЗУ, можна розпізнати за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря».

  • 3

    Візьми з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьми також свідоцтво про народження дитини.

  • 4

    Звернися до реєстратури медзакладу та повідом, що хочеш підписати декларацію.

  • 5

    Працівник медзакладу введе твої дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом. Повідом цей код працівнику закладу.

  • 6

    З електронної системи надрукує декларацію з твоїми даними. Уважно перевір, чи всі дані правильні. Якщо потрібно — працівник внесе зміни в системі та надрукує декларацію ще раз. Підпиши два екземпляри роздрукованої декларації. Один забери з собою, а другий залишиться у закладі.

  • 7

    Потім працівник підтвердить твою декларацію своїм електронним підписом та відправить в електронну систему.

Щоб не загубити важливі деталі та допомогти відбутись якісній консультації, ти також можеш підготуватися до неї:

    По-перше, не переймайся, якщо ти щось забудеш або заплутаєшся датах або часі якихось подій, лікар уточнить всю важливу інформацію.
    Добре обдумай свої скарги та опиши для себе, як змінилося твоє життя, коли виникли симптоми.
    Опиши історію розвитку симптомів або розладу. Для цього достатньо згадати назвати місяць або рік, коли виникли проблеми зі здоров’ям.
    Якщо у тебе вже був досвід медикаментозного лікування у психіатра, або інших лікарів, згадай, які ліки тобі призначали та чи вони допомагали. Якщо призначений препарат тобі не підходив, обов’язково розкажи це своєму новому лікареві.
    Якщо маєш хронічні хвороби, розкажи про них.
    Якщо ти вживаєш якісь медичні препарати або наркотичні речовини про це варто сказати, бо це впливає на перебіг розладу та лікувальний ефект. Хороший лікар не стане засуджувати чи повчати.
    Якщо маєш обстеження: МРТ голови, КТ, аналізи на гормони чи дефіцити певних речовин, консультації різних лікарів — неврологів, кардіологів, ендокринологів, психіатрів тощо — бери їх з собою на консультацію.

Загалом на тебе чекає первинний огляд лікаря. Сімейник може запитувати про те, які хвороби були у твоїй сім'ї, досліджувати разом із тобою історію твого життя та проводити первинний огляд: вимір тиску, ваги, інших фізичних показників. Всі ці дані дадуть можливість лікарю якісно провести обстеження та покращити якість твого життя.

Потребуєш психологічної підтримки?

Дзвони на Лінію Veteran Hub щодня з 9 до 21 години