Прості речі, які допомагають нашому психічному здоров’ю бути OK

Мозок залучений до всіх процесів життєдіяльності, як і будь-який інший орган: наприклад, шлунок, легені, серце. У цій статті ми зібрали декілька порад з піклування про своє психічне здоров'я, які можуть бути знайомими тобі з дитинства, адже інколи найпростіші речі допомагають почуватися краще. Тож, аби подбати про власне психічне здоров’я, варто звернути увагу на такі речі:

1

Збалансоване харчування

Food policies for physical and mental health

Illustration

Для гарного функціонування нашого організму в цілому та нервової системи зокрема, необхідно отримувати всі корисні речовини. Усі жири, білки, вуглеводи, вітаміни та інші елементи необхідні для якісного обміну речовин й беруть участь в регуляції твого настрою. Тому так важливо дотримуватись рекомендацій щодо збалансованого харчування і пам’ятати, що психічне здоров’я та фізичне здоров’я не можуть існувати одне без одного.

2

Фізичні навантаження

Domain-Specific Physical Activity and Mental Health: A Meta-analysis

Illustration

Регулярне фізичне навантаження є одним з найкращих способів справлятись з щоденним стресом і підтримувати імунітет. Не обов’язково одразу тягати 100-кілограмову штангу чи бігати марафон – для доброго самопочуття достатньо регулярної руханки чи пробіжки тривалістю до 30 хвилин. Зрештою, коли твоє тіло не болить, покращується й емоційний стан.

3

Налагоджений режим сну

Джон Півер, директор лабораторії системної нейробіології в Університеті Торонто, і Браян Дж. Мюррей, директор лабораторії сну в Центрі наук про здоров'я Саннібрука, говорять:
Функція сну спантеличує вчених протягом тисячоліть, але сучасні дослідження дають нові підказки про те, що він робить як для розуму, так і для тіла. Сон відновлює енергію клітин організму, очищає мозок від відходів, підтримує навчання та пам’ять. Він навіть відіграє життєво важливу роль у регулюванні настрою, апетиту та лібідо.

Тобто, під час сну наш мозок вирішує багато задач, які не може вирішувати вдень: переробляє та інтегрує інформацію, виводить токсичні речовини з організму та робить ще безліч корисних для нас речей.

4

Добрий відпочинок

Mental health effects of long work hours, night and weekend work, and short rest periods

Illustration

Для кращої роботи нашого мозку необхідно вчасне перезавантаження. Тому працювати 24/7 — дуже погана ідея, що призводить до виснаження нашої нервової системи та зменшення нашої продуктивності. Дай собі відпочити ввечері після роботи та нічого не робити у вихідні. Протягом цього часу твій мозок розвантажиться та накопичить ресурс на розв’язання нових задач.

5

Проводь достатньо часу з людьми, що тебе підтримують і приймають

Friendship and mental health

Illustration

Добрі стосунки з іншими людьми надають нам багато внутрішнього ресурсу та покращують наш емоційний стан. Тож, шукай та оточуй себе хорошими людьми, з якими тобі цікаво й легко.

6

Режим дня та планування

Планування — важлива навичка, що дозволяє реалістично оцінювати свої можливості та розподіляти час і навантаження. А коли ти дотримуєшся режиму, то твій організм також не потрапляє в аврал і легко адаптується до щоденних викликів.

7

Зберігай активність

Illustration

Витрачай хоча б частину свого часу прості речі, які приносять задоволення. Це може бути щось зовсім просте: прогулянки, читання книг, біг, гра з дітьми або навіть чищення зброї. Головне — отримати трохи радості в процесі.

Потребуєш психологічної підтримки?

Дзвони на Лінію Veteran Hub щодня з 9 до 21 години