Прості речі, які допомагають нашому психічному здоров’ю бути OK
Мозок залучений до всіх процесів життєдіяльності, як і будь-який інший орган: наприклад, шлунок, легені, серце. У цій статті ми зібрали декілька порад з піклування про своє психічне здоров'я, які можуть бути знайомими тобі з дитинства, адже інколи найпростіші речі допомагають почуватися краще. Тож, аби подбати про власне психічне здоров’я, варто звернути увагу на такі речі:
Збалансоване харчування
Для гарного функціонування нашого організму в цілому та нервової системи зокрема, необхідно отримувати всі корисні речовини. Усі жири, білки, вуглеводи, вітаміни та інші елементи необхідні для якісного обміну речовин й беруть участь в регуляції твого настрою. Тому так важливо дотримуватись рекомендацій щодо збалансованого харчування і пам’ятати, що психічне здоров’я та фізичне здоров’я не можуть існувати одне без одного.
Фізичні навантаження
Регулярне фізичне навантаження є одним з найкращих способів справлятись з щоденним стресом і підтримувати імунітет. Не обов’язково одразу тягати 100-кілограмову штангу чи бігати марафон – для доброго самопочуття достатньо регулярної руханки чи пробіжки тривалістю до 30 хвилин. Зрештою, коли твоє тіло не болить, покращується й емоційний стан.
Налагоджений режим сну
Джон Півер, директор лабораторії системної нейробіології в Університеті Торонто, і Браян Дж. Мюррей, директор лабораторії сну в Центрі наук про здоров'я Саннібрука, говорять:
Функція сну спантеличує вчених протягом тисячоліть, але сучасні дослідження дають нові підказки про те, що він робить як для розуму, так і для тіла. Сон відновлює енергію клітин організму, очищає мозок від відходів, підтримує навчання та пам’ять. Він навіть відіграє життєво важливу роль у регулюванні настрою, апетиту та лібідо.
Тобто, під час сну наш мозок вирішує багато задач, які не може вирішувати вдень: переробляє та інтегрує інформацію, виводить токсичні речовини з організму та робить ще безліч корисних для нас речей.
Добрий відпочинок
Для кращої роботи нашого мозку необхідно вчасне перезавантаження. Тому працювати 24/7 — дуже погана ідея, що призводить до виснаження нашої нервової системи та зменшення нашої продуктивності. Дай собі відпочити ввечері після роботи та нічого не робити у вихідні. Протягом цього часу твій мозок розвантажиться та накопичить ресурс на розв’язання нових задач.
Проводь достатньо часу з людьми, що тебе підтримують і приймають
Добрі стосунки з іншими людьми надають нам багато внутрішнього ресурсу та покращують наш емоційний стан. Тож, шукай та оточуй себе хорошими людьми, з якими тобі цікаво й легко.
Режим дня та планування
Планування — важлива навичка, що дозволяє реалістично оцінювати свої можливості та розподіляти час і навантаження. А коли ти дотримуєшся режиму, то твій організм також не потрапляє в аврал і легко адаптується до щоденних викликів.
Зберігай активність
Витрачай хоча б частину свого часу прості речі, які приносять задоволення. Це може бути щось зовсім просте: прогулянки, читання книг, біг, гра з дітьми або навіть чищення зброї. Головне — отримати трохи радості в процесі.