Розкажи про настанови головному лікарю

У своїй роботі ви можете керуватись міжнародними протоколами та настановами. Це допоможе вам розширити власні знання та безпечно покладатись на перевірені підходи у діагностиці та лікуванні поширених захворювань та розладів.

Illustration

Ще у 2016 році набули чинності зміни в Наказі МОЗ № 751 від 28 вересня 2012 р. (зі змінами та доповненнями) про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України.
Завдяки внесеним змінам лікарі отримали право користуватись світовими рекомендаціями та настановами щодо лікування. А також з’явились затверджені переклади настанов фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яке спеціалізується на комплексних рішеннях у сфері доказової медицини. Всі документи знаходяться у відкритому доступі на сайті МОЗ України.Також ви маєте право користуватися настановами мовою оригіналу, оскільки багато українських лікарів вільно володіють англійською.

Що таке протокол

Про право користуватись міжнародними настановами, різницю між протоколом, уніфікованим клінічним протоколом та настановами, а також накази МОЗ про їхнє використання, читайте в статті «Що таке протокол»

У реальності адміністрація багатьох медичних закладів досі не користується цією можливістю. Якою б не була причина, важливо знати, що рішення адміністрації не може змусити лікаря надавати неякісні послуги.
Кожен лікар має можливість та право розповісти керівництву та колегам про настанови, які допоможуть надавати якісне лікування згідно з сучасними дослідженнями.

Ви можете скористатися цим алгоритмом і почати втілювати бажані зміни у своїй роботі

1

Дізнайтеся більше

Ви можете роздрукувати чинні переклади настанов Duodecim Medical Publications Ltd з сайту МОЗ або клінічну настанову «Лікування та догляд за пацієнтами зі струсом мозку — легкою черепно-мозковою травмою» (завантажити).

2

Розкажіть колегам про можливість використовувати світові настанови

Використовуйте законодавчі норми, коли аргументуєте право керуватися міжнародними настановами. Ваше право вільно використовувати доведені форми та методи лікування закріплені такими законами та нормативно-правовими актами:> Основи законодавства України про охорону здоров’я: Закон України (стаття 77) закріплює право на безплатне користування соціальною, екологічною та спеціальною медичною інформацією, необхідною для виконання професійних обов'язків.> Наказ про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України: Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 751 від 28 вересня 2012 р. (зі змінами та доповненнями).> Перелік джерел міжнародних настанов, які постійно оновлюються, викладений в додатку № 4 до наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р. набув чинності 28 квітня 2017 р.

3

Залучіть керівництво до творення змін

Коли пропонуєте керівництву інтегрувати нові протоколи в роботу медичного закладу, варто робити це в колаборативний спосіб. Запропонуйте знайомство з протоколом як можливість стати кращими, розкажіть про досвід інших лікарень. Поділіться, де можна дізнатись більше про процедуру впровадження протоколу та нормативні документи, що дозволяють лікарням користуватись міжнародними настановами.

Можливо настанови не одразу приймуть на рівні лікарні, проте професійні розмови про методи та протоколи лікувань тих чи інших захворювань, нові знання та інформація залучатиме до здорової дискусії колег та адміністрацію установи. А цікавість сприятиме збільшенню обізнаності про нові наукові дослідження та сучасні настанови.