Щоб читати тематичну добірку, обери до якої групи належиш

Щоб читати тематичну добірку, обери до якої групи належиш

 Як обрати психіатра

Ми зібрали декілька ознак, які допоможуть тобі обрати фахового психіатра та наважитися на прийом. Одразу зазначимо: робота з психіатром не позбавляє тебе дієздатності.

Illustration

Спочатку подумай: ти хочеш працювати з лікарем особисто чи для тебе буде комфортнішою телеклініка — робота онлайн.
Телеклініка дає можливість отримати консультацію у фахівця поза місцем твого проживання. Це буде корисним, якщо ти живеш в маленькому місті, де не достатньо лікарів-психіатрів або ти хочеш отримати альтернативну думку. Проте онлайн-формат може обмежувати лікаря в отриманні всієї необхідної інформації й не всі медичні висновки можуть бути сформовані, коли ви бачилися лише на дзвінках.
Натомість особисті консультації дозволяють провести будь-яке дослідження та діагностувати тебе на місці. Як підготуватися до першої зустрічі з психіатром, ми написали тут.

Тепер переходимо до власне пошуку психіатра:

    Ти можеш запитати поради друзів, рідних, побратимів і посестер, які вже проходили лікування
    Через профільні заклади охорони здоров’я, що працюють з ветеранами: шпиталі, відділення в лікарнях тощо
    Взяти направлення у сімейного лікаря
    В інтернеті на профільних ресурсах знайти приватного лікаря, що має ліцензію на таку практику

Коли обираєш психіатра, зверни увагу на декілька важливих ознак:

  • 1

    Освіта

    — Наявність медичної освіти зі спеціалізацією «психіатрія»;— Докази неперервного професійного розвитку: участь у семінарах або інших заходів з підвищення професійної кваліфікації;— Бажана додаткова освіта. Така освіта може бути й психотерапевтичною;— Психіатр готовий підтвердити свою освіту документально.

  • 2

    Спілкування під час першого контакту

    — Психіатр приймає пацієнтів в консультативному кабінеті або в медичному закладі;— Психіатр має озвучити умови консультування: час і оплату, якщо це приватне консультування;— Уникайте подвійних стосунків: коли ви з лікарем є друзями, ріднею або працюєте в одному місці, вчитись разом, бути в ролях студента або викладача одне одному тощо. Попередні стосунки можуть впливати на твою щирість в роботі, а лікарю необхідно знати максимально широку інформацію про твій стан, його динаміку й причини цих змін.

  • 3

    Свої відчуття

    — Психіатр не буде для тебе психологом, але відчуття прийняття та неосудливого ставлення є дуже важливим для лікувального процесу та твого комфорту;— Мова, якою з тобою спілкується психіатр, має бути зрозумілою. Якщо не можеш чогось зрозуміти — Ок попросити пояснити менш науково;— Пам’ятай, ти завжди маєш право відмовитись від послуги та змінити психіатра якщо тобі не комфортно. Проте нормально, якщо ви обговорите з ним або нею, що пішло не так. Інколи підбір ліків може займати більше часу, ніж тобі хотілось би. Тому важливо розповідати своєму лікарю про свій стан під час лікування.

  • 4

    А також зверни увагу на:

    — Дотримання етичних норм;— Чи не дає психіатр порожніх обіцянок;— Чи має психіатр чіткі професійні межі з чим працює, а з чим — ні;— Чи розказує психіатр про психотерапію та додаткові можливості підтримки психічного здоров’я;— Чи пояснює, що відбувається та який план вашого лікування.

Існує багато міфів навколо психіатрії. Наука розвивається стрімко та з’являються все нові дослідження про стани й хімію мозку. А головне завдання психіатра — лікувати. Окрім цього пам’ятай — це єдиний спеціаліст, який може призначати тобі медикаменти для зміни емоційного стану.

Потребуєш психологічної підтримки?

Дзвони на Лінію Veteran Hub щодня з 9 до 21 години